Novinky ze světa kariéry

Newsletter ČAKP leden 2017

Vydáno: 2.1.2017

1. POZVÁNKA NA I.SETKÁNÍ ČAKP v roce 2017
Dne 11.1.2017 od 14:00 hod se uskuteční I. setkání ČAKP nad tématem "Zajímavosti v kariérovém poradenství" v nových prostorách ČAKP na adrese ul. Staropramenná 7, Praha 5 - Smíchov (cca 3 min ze stanice metra Anděl trasy B - výstup směr OC Nový Smíchov). Registrace na naši akci probíhá nejpozději do 6.1.2017

2. POMÁHÁME ŽENÁM s uplatněním na trhu práce
Od 1.11.2016 realizujeme projekt v rámci ESF "Kariéra pro ženy", jehož cílem je pomoci ženám s návratem po MD/RD zpět do zaměstnání. Budete-li mít zájem se tohoto projektu zúčastnit, prosím, kontaktujte nás nebo přijďte na naši informační schůzku dne 23. ledna 2017 od 13:00 hod a dozvíte se více. Bližší informace k projektu vám rádi sdělíme osobně nebo je najdete na našich webových stránkách..

3. PROFESNÍ ZKOUŠKA kariérového poradce u autorizovaného zástupce
V září roku 2016 složili první 2 zájemci úspěšně profesní zkoušku Kariérový poradce pro profesní a vzdělávací dráhu dle NSK u společnosti AABYSS, s.r.o. Jaká byla a je jejich cesta kariérového poradenství? A proč se na ní vydali? Přinášíme rozhovor s Ing. Pavlem Žáčkem a Bc. Gabrielou Medwell, DiS., prvními kariérovými poradci dle NSK v ČR.

Ve spolupráci s firmou AABYSS připravuje ČAKP ve dnech 18. - 20.1.2017 Kurz ke složení profesní zkoušky KP - I. část příprava k ústní zkoušce.

4. CENA ČAKP za rok 2016 byla udělena ...
Na našem vánočním večírku, který se konal v předvánočním čase roku 2016 v našich nových prostorách byla udělena cena ČAKP "MOUDRÁ SOVA" za nejpřínosnější kazuistiku z praxe kariérového poradenství. Vítěze ze 3 nejlepších projektů volili sami účastníci našeho večírku z diskuse, která proběhla po představení kazuistik. Svoje kazuistiky z praxe představila:
  • Ivana Štěrbová - kazuistika z praxe soukromé koučky a kariérní poradkyně
  • Jitka Jirsáková - kazuistika z kariérního prostředí ČZU
  • Zdeňka Procházková - kazuistika z praxe ÚP
Cenu ČAKP za nejpřínosnější příběh z praxe kariérového poradenství získala paní Mgr. Zdeňka Procházková, krajská metodička projektu "Efektivní služby zaměstnanosti" za oblast ZaP z ÚP, která si za svůj příběh odnesla nejen členský příspěvek v naší asociaci a další hmotné ceny, ale také také potlesk publika a nekonečnou diskusi nad jejím příběhem.
Již nyní můžete zasílat na e-mail info@cakp.cz své příběhy do II. ročníku ceny ČAKP "MOUDRÁ SOVA" o nejpřínosnější kazuistiku z praxe kariérového poradce. Vyhlášení vítězné kazuistiky proběhne opět v prosinci 2017.

VZDĚLÁVACÍ AKCE v lednu a únoru 2017:
Zveme Vás na některé vzdělávací semináře a workshopy ve dnech:
  • 12.1. - Personální management pro kariérové proadce aneb ... více zde
  • 18. - 20.1 - Kurz k profesní kvalifikaci KP .. více zde
  • 25.1. - Základy koučinku v KP a HR ... více zde
  • 1.2. - Kariérové kotvy v kariérovém poradenství aneb umíte pracovat s motivací klienta? ... více zde
  • 10.2. - Homeoffice a právní úprava v ČR ... více zde
Více vzdělávacích akcí pro kariérové poradce naleznete v České společnosti pro rozvoj kariérového a HR poradentví.

PRAVIDELNÁ SETKÁNÍ ČAKP:
Přijďte si s námi povídat nad aktuálními tématy ve dnech:
  • 11.1. - I. setkání ČAKP ... více zde
  • únor - Diskusní setkání nad problematikou kariérového poradenství do škol ... připravujeme

Nenechte si ujít novinky ze světa kariérového poradenství