DOPORUČUJEME - nová kniha "Spokojený kariérový poradce Praktický průvodce pro ty, kdo pomáhají lidem" (Helena Košťálová)

12.12.2018

Pokud je člověk ve svém životě spokojený, může být i spokojeným profesionálem. Odvádí dobrou práci a je rovněž připraven se ve svém oboru rozvíjet. Všichni to víme, přesto se nezřídka stává, že pro samou práci s klienty zapomínáme na sebe.

Proto jsme se v EKS rozhodli pro tentokrát na spokojenost kariérových poradců "posvítit". V rámci projektu "Práce bez předsudků" tak vznikla kniha, ve které vysvětlujeme, proč vnímáme profesní spokojenosti ve dvou pilířích (kompetentnost a psychohygiena) i jak toho docílit v praxi.

Kniha nabízí tipy, cvičení i teoretická východiska zaměřená na posílení sebevědomí klientů, empatii anebo zvládání stresu. Na co se můžete v knize těšit?

Jak se vcítit do klientovy situace, aktivně mu naslouchat, podpořit ho v jeho vlastní síle (tzv. empowerment) nebo jak mu pomoci se zorientovat se v jeho kompetencích. To jsou hlavní témata, kterým se věnujeme v části zaměřené na práci s klienty. A protože je třeba umět se postarat i sami o sebe, přinášíme v druhé části tipy, jak redukovat stres a předejít vyhoření, najít rovnováhu mezi pracovním a osobním životem nebo jak si stanovit cíle tak, abychom byli spokojení, nikoliv frustrovaní. Aby se vám s knihou pracovalo co nejlépe, spojuje obě části stručný slovníček, kde najdete všechna důležitá témata pěkně pohromadě. Každou kapitolu uvozuje pohádkový příběh. Možná vás pobaví a možná vám pomůže podívat se na svou profesi z trochu jiné perspektivy.

Jak knihu získat?

Pokud vás témata a představené techniky naší publikace zaujaly, můžete si ji zdarma stáhnout nebo objednat v tištěné podobě na našich stránkách www.ekskurzy.cz Přejeme hodně spokojených chvil a také klientů.

O EKS:

EKS se specializuje na vzdělávání a poskytování kariérového poradenství. V nabídce EKS je odborné vzdělávání i rozvoj tzv. měkkých dovedností, skupinové kariérní poradenství i individuální konzultace. Svoje kurzy přizpůsobuje potřebám cílové skupiny, mezi klienty EKS jsou lidé, kteří řeší kariérní změnu, mladí rodiče připravující se na návrat z rodičovské dovolené, dlouhodobě nezaměstnaní i profesionálové z řad sociálních pracovníků, učitelů a kariérových poradců. Jsme držiteli ocenění Národní cena kariérového poradenství2012, 2013, 2014, 2017.