JAK nastavit KP ve školách

JAK nastavit kariérové poradenství ve školách

Pomůžeme vám nastavit KP ve vašem školním prostředí. Seznámíte se z klíčovými principy, metodami a technikami kariérového poradenství na školách a získáte ucelený přehled, jak se stát průvodcem kariérou pro své žáky, studenty a profesionálně jim pomoci při volbě povolání/studia a se vstupem do prvního zaměstnání. Upozorníme vás na klíčové aspekty (na co si dát pozor a na co klást důraz), jak nastavit komunikační strategii směrem k učitelům, veřejnosti, rodičům a jakými kroky začít nastavovat KP ve škole (procesní a projektové řížení).

Kdy a kde, cena:

 • dne 14.8.2024, 9:00 - 13:00 registrace nejpozději do 1.8.2024
 • ul. Klimentská 1443/50, Praha 1 Nové Město (cca 5 min ze stanice Florenc)

Cena:

 •  4.150,- ( včetně drobného občerstvení a studijních materiálů)
 • 5 % sleva pro členy ČAKP

Obsah:

 • Klíčové tematické oblasti kariérového poradenství na školách
 • Rámec pro nastavení systému KP na školách  
 • Jak nastavit proces KP na škole (jak začít, čemu se vyvarovat, účinné PR) aneb strategie "schodů"
 • Základní aktivity kariérového poradenství na školách
 • Jak pracovat se žáky a studenty a zmapovat jejich potenciál - kreativní techniky při práci s žáky, studenty
 • Komunikační strategie a rozdílná role poradce x žáka x rodiče x psychologa x školy ....
 • Realizace KP na školách (externí  x interní)
 • Best practise z ČR i ze světa

Lektorka:

Ing. Zdena Hendrychová, BA (Hons), kariérová a HR poradkyně

Reference absolventek 2019

Paní Marcela M. (7/2019) : "Se seminářem jsem velmi spokojená, splnil jak moje očekávání, cose týče obsahové stránky, tak mě potěšil i po lidské stránce  - díky milým lidem v semináři a paní lektorce , s nimiž jsem se mohla setkat."

Michaela Křiváčková (7/2019): "Moje očekávání seminář zcela splnil, paní lektorka je kompetentním, milá a vstřícná. děkuji  za všechny strukturované informace a doporučuji všem. "

Paní Hana U.: "Na semináři jsem získala další nové a hlavně aktuální informace o trendech a problémech KP do škol a ke své práci, seznámila se s některými dalšími novými metodami KP a ujasnila si, jak nastavovat proces KP ve školním prostředí. Oceňuji interaktivní přístup lektorky, příjemné prostředí a využitelnost získaných informací."

Paní Kateřina G.: "Ze semináře jsem byla velmi spokojená a doporučuji ho všem, kteří začínají nebo už dělají kariérové poradenství ve školách se žáky a studenty. Děkuji tímto za poskytnuté informace i poradenské aktivity, které jsou pro mou praxi velkým přínosem a které budu dělat se svými žáky."

Paní Monika M.: "Seminář byl pro mne velmi přínosný - ukázal mi, jak nastavit KP u nás na střední škole, kde pracuji jako pedagog a kariérní poradkyně. Získala jsem nové informace z praxe a z metod, které mohu ve své práci se studenty využívat. Také jsem získala nový pohled na práci KP na ZŠ, SŠ a VŠ, za což velmi děkuji. Seminář doporučuji - je praktický a zaměřený na aktuální problémy, které ve své praxi řešíme."