Typologie osobnosti v praxi KP aneb poznej svého žáka, studenta, dospělého klienta  

Poznej svého žáka, studenta, dospělého klienta  aneb typologie osobnosti v praxi KP

V poradenské praxi se potkáváme s různými typy lidí a projevy jejich chování - klíčovým aspektem úspěchu poradenské práce je znalost typů osobností. Na našem semináři získáte ucelený praktický vhled do problematiky typologie osobnosti a jejího využití ve Vaší praxi na základě zkušeností z poradenské praxe.  Vydefinujeme osobností předpoklady k profesnímu zaměření, doporučíme nejvhodnější  okruh profesí a poradenské práce u různých typů osobnosti. Pomůžeme Vám porozumět sami sobě i svým klientům, kolegům, přátelům.

Na tuto přednášku poté navazuje praktický trénink - workshop.

Kdy, kde

  • na vyžádání , 13:00 - 17:00 hod, registrace nejpozději do  .....
  • ul. Klimentská 1443/50, Praha 1 (cca 3 min z Florence)

Cena

  • Kč 4.150,- za osobu (vč. drobného občerstvení a studijních materiálů)
  • 5 % sleva pro členy ČAKP

Obsah - workshop, trénink:

  • Typologie osobnosti podle temperamentu (osobnostní rysy, silné a slabé stránky, vztahové styly, způsoby komunikace, neverbální projevy, preference motivace a předpokladů k určité profesi)
  • Jak identifikovat typyp osobností u svých dospělých klientů, žáků, studentů a jak s nimi pracovat v poradenské paxi
  • Jaké jsou vrozené předpoklady, klíčové kompetence a vhodné profese pro jednotlivé typy osobnosti
  • Osobnostní test

Lektor:

Ing. Zdena Hendrychová, BA (Hons)

REFERENCE

Ivana Š.: "Konečně praktický a špičkově vedený seminář k problematice typologie osobnosti. Nebyla to pouze teorie, kterou si můžu nastudovat doma, ale praktické tipy a ukázky využití v praxi a jak mohu kvalitně pracovat s klientem v kariérovém poradenství."

Petr Z.: "Velmi užitečné a praktické setkání. Vážím si hlavně přátelského a profesionálního přístupu paní lektorky."

Jana V.: "Dozvěděla jsem se spoustu nových a užitečných věcí od odborníka, které určitě využiju při své práci personalistky a kariérní poradkyně. Nejvíce ve své praxi využiji informace o tom, jaké aktivty a přístupy používat u různých typů osobnosti klienta. Dosud jsem využívala aktivity podle situace nikoliv podle typu osobnosti a vůbec mě nenapadlo, že mu tím mohu ublížit nikoliv pomoci. Děkuji a doporučuji všem."

Eva J.: "Doporučila bych seminář všem kariérovém poradcům a personalistům s alespoň malou praxi. Bez znalosti a praktických doporučení nelze být úspěšným odborníkem. Seminář doporučuji všem."